Woliera duża


Nowa duuuża woliera oddana do użytku.
7 lipca 2007 roku 634 bażanty z miotów majowych przeprowadziło się do nowo wybudowanej woliery w naszej fermie. Ta duża woliera jak do tej pory jest ona powierzchniowo największą z pośród naszych wolier. Obszarowo zajmuje 3600 m2, ma 120 metrów długości i 30 m szerokości. Siatka wierzchnia wykonana z wytrzymałego polietylenu w najwyższym punkcie znajduje się 4,5 m nad ziemią, w najniższym 1,7 m. W środkowej części woliery siatka ta podparta jest 22 akacjowymi słupami zapewniając dużo przestrzeni do lotów dla zamieszkujących w wolierze bażantów.

W 80% woliera porośnięta jest tegorocznym zbożem ozimym. 15% powierzchni stanowi piaszczysty plac, do wykładania paszy oraz kąpieli błotnych. Około 5% powierzchni zajmuje podmokła łąka z sitowiem i gęstą trawą.Ponieważ woliera w zasadzie znajduje się w szczerym polu, z czterech stron ogrodzona jest siatką plecioną o wielkości oczka 5 cm. Dodatkowo, dla ochrony przed małymi drapieżnikami po wewnętrznej stronie woliera zabezpieczona jest do wysokości 1 m drobną siatką o oczku heksagonalnym (sześciokątnym).

Siatka ogrodzeniowa wkopana jest na głębokość 50 cm i dodatkowo około 10-15 cm pod nią zakopany został drut kolczasty, w celu uniemożliwienia drapieżnikom podkopu. Po zewnętrznej stronie znajdują się dwa rzędy drutów pod napięciem (pastuch). Pierwszy 30 cm nad ziemią - 50 cm od ogrodzenia, drugi na wysokości 110 cm około 10 cm odstaje od siatki. Ogrodzenie elektryczne podpięto do najsilniejszego na rynku elektryzatora.Takie rozwiązanie zapewnie skuteczna ochronę przed drapieżnikami. Wiemy to na pewno, gdyż zainstalowany modem zdalnej kontroli elektryzatora wskazał kilka przypadków zetknięcia z ogrodzeniem.

Woliera 30ar

Bazanty czują się "jak w domu"

Ptaki mają duuużo miejsca

Cała woliera przykryta jest siatką polietylenową