Nowa odchowalnia bażantów

Budynek Inwentarski - odchowalnia bażantów łownych

     Z końcem września 2013 roku rozpoczęła się nowa inwestycja. Na terenie naszej hodowli wkrótce powstanie najnowocześniejszy w tej części europy obiekt inwentarski do odchowu piskląt bażancich. Specjalnie zaprojektowany do tego celu budynek zapewni jeszcze lepszy dobrostan młodym bażantom i znacząco polepszy ekonomię chowu. W odchowalniku tym młode bażanty przebywać będą od pierwszego dnia życia czyli od wylęgu, aż do osiągnięcia 7 tygodnia życia. Stąd odchowane kurczęta bażantów łownych trafią do wolier wielkopowierzchniowych.

     Prace budowlane ruszyły na całego z początkiem października. Obiekt ma być gotowy na wiosnę. Generalnym wykonawcą jest firma Fermo, która wybuduje budynek i wyposaży go w innowacyjną infrastrukturę taką jak np. zautomatyzowany system paszowy, systemy pojenia i wentylacji.

Jak dodaje właściciel firmy FERMO- "Budowa budynku do odchowu bażantów łownych to dla nas nowe i ciekawe wyzwanie. Ta inwestycja jest inna niż wszystkie nasze realizacje do tej pory. W odchowie bażantów istotne jest bowiem nie maksymalny przyrost masy, ale odpowiednie przygotowanie ptaków do życia w środowisku naturalnym. Odchowalnia została zaprojektowana w ten sposób, aby już od pierwszych dni życia pisklętom bażancim zapewnić warunki maksymalnie zbliżone do środowiska naturalnego. Takie wymagania postawił przed nami inwestor."

Projekt architektoniczny to efekt wrocławskiego biura projektowego APA Owczarek.

     Ekologiczny odchów bażantów jest procesem skomplikowanym, aby odchować bażanty charakteryzujące się pięknym wyglądem i doskonałym zdrowiem konieczna jest duża wiedza i ogromne doświadczenie w hodowli.